Çerez Örnek
canlı destek

Bölüm Başkanı Mesajı

Matematik Bölümü’ne hoşgeldiniz.

Bölümümüz akademik personeli, iddialı ve yenilikçi bir eğitim anlayışıyla geleceğin aydınlanmış matematikçileri ve bilimsel liderlerini yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Öğrencilerimizi geleceğe yaptığımız birer yatırım olarak görmekteyiz. Bu sebeple, deneyimsel öğrenme ve araştırma fırsatlarının yanı sıra dünya standartlarında olan bölümümüz rehberliğinde yaşam boyu öğrenmeyi de teşvik ederek, öğrencilerimizin gelecekteki çalışmalarına ve iş hayatına hazırlanmalarına yardımcı olmaktayız.

Araştırma, keşif ve toplumsal projeler sayesinde öğrencilerimiz kendi bilimsel farkındalıklarını geliştiriyor, sorumlu vatandaşlar haline geliyor ve bilgi birikimlerini daha iyi bir dünya elde etmek için çözülmesi gereken problemlere yansıtmayı öğreniyorlar.


Hem mezunlarımızın hem de Lisans ve Yüksek Lisans – Doktora öğrencilerimizin birçok başarısından gurur duyuyoruz. Öğrencilerimiz, prestijli burs ve ödüller kazanmak, en iyi şirketlerde kariyer yapmak, çığır açan araştırma ve yayınlara imza atmak gibi birçok konuda bizi etkilemeye ve bizlere ilham vermeye devam etmekteler.

Keşif, yenilikçilik ve araştırma mükemmelliği konusundaki saygınlığımızla birlikte, bilimsel konularda hem öğrencilerimizin hem de toplumun farkındalığını  arttırmayı amaçlamaktayız.

Öğrencilerimiz, Cebir ve Sayılar Teorisi, Geometri, Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi, Topoloji, Matematiğin Temelleri ve Matematik Lojik, Uygulamalı Matematik ve Bilgisayar Bilimleri olmak üzere yedi anabilimdalından çeşitli akademisyenlerin verdiği dersleri alabilir, Teorik Matematik Ağırlıklı Matematik, Uygulamalu Matematik Ağırlıklı Matematik ve Bilgisayar Bilimleri Ağırlıklı Matematik opsiyonlarından herhangi birini seçerek eğitimlerine devam edebilirler.

Sizleri Ege Üniversitesi Matematik Bölümü’nün sunduğu olanaklar hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitemizi keşfetmeye davet ediyoruz. Geleceğinizi Ege Üniversitesi’nde birlikte şekillendirmek isteriz.

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ